To jedno z najczęściej zadawanych pytań, które bardzo lubię, ponieważ w tym zakresie naprawdę mamy się czym chwalić.

Sposób 1.

Tryb, który umożliwia wykorzystanie w szkoleniu tekstu, grafiki, zdjęć, plików PDF, audio i wideo. Ten edytor został najbardziej rozbudowany w najnowszej wersji.

Sposób 2.

To kursy składające się tylko z wideo, podobnie jak na platformie Udemy. Do tego typu szkoleń platforma Spoti posiada osobny tryb tworzenia, który umożliwia między innymi automatyczne odtwarzanie i zapisywanie postępów.

Sposób 3.

Autorzy szkoleń, którzy pracują na platformie Spoti bardzo często wykorzystują również szablony interakcji takie jak: interaktywne plansze, prezentacje, quizy i minigry. Obecnie dostępne są aż 43 szablony, pośród których nowością jest możliwość tworzenia szkoleń z wykorzystaniem technologii VR 360.

Z przykładami takich szkoleń można zapoznać się w demonstracyjnej wersji platformy pod adresem spoti.com.pl.

Sposób 4.

Kolejną alternatywą jest tworzenie szkoleń w zewnętrznych programach takich jak iSpring Suite, Articulate Storyline i Adobe Captivate, a następnie publikacja ich na platformie w formacie SCORM [skorm] lub xAPI.

Poszczególne materiały można ze sobą łączyć przy pomocy edytora treści, dzięki czemu kilka osób może pracować jednocześnie nad różnymi częściami, które następnie zostaną scalone w jedno szkolenie.

Dobrą praktyką jest umieszczenie na zakończenie każdej części quizu lub testu sprawdzającego. Zaliczenie może zostać nagrodzone punktami, wirtualną odznaką, nowym statusem lub certyfikatem, który wystarczy pobrać i wydrukować.

Warto podkreślić, że quizy na platformie nie służą tylko weryfikacji wiedzy. Ich głównym celem jest uczenie. Specjalny tryb umożliwia prezentację innej informacji zwrotnej w sytuacji, gdy uczestnik odpowie poprawnie, a innej, gdy popełni błąd. Wiele badań wskazuje, że podczas wyzwania, jakim jest odpowiedź na pytania w quizie, przyswajamy nowe informacje dużo bardziej, niż kiedy czytamy lub słuchamy.

Na zakończenie mam dobrą wiadomość. Niezależnie od sposobu, który wybierzesz do tworzenia szkoleń, nie potrzebujesz zaawansowanych umiejętności czy wiedzy informatycznej. Wiem, że wiele informacji zawartych w szkoleniach szybko się zmienia i możliwość samodzielnego wprowadzania zmian jest bardzo ważna. Nie będzie to możliwe, jeśli szkolenie zostanie wykonane w zewnętrznym programie. Dzięki możliwości szybkiej edycji szkolenia będą zawsze aktualne.

Sprawdź w jaki sposób platforma Spoti pomoże zwiększyć efektywność procesów szkoleniowych w organizacji.

z dostarczonych przez nas rozwiązań do e-learningu

Z przyjemnością przedstawimy korzyści, które Państwa firma może czerpać z e-learningu.

Interesujące?

Sprawdź, jak wygląda platforma Spoti od strony uczestnika szkoleń

Krzysztof Kwasniewski

Krzysztof Kwasniewski

Pomagam przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać szkolenia i platformy e-learningowe, w prowadzeniu szkoleń i zwiększaniu motywacji pracowników. Chcesz poznać korzyści wynikające z wykorzystania e-learningu w organizacji? Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwasniewski
Krzysztof Kwasniewski