Nowość: tworzenie pigułek wiedzy w technice videoscribe
Co bardziej angażuje słuchaczy: slajdy czy odręczne adnotacje?
Doświadczeni mówcy i trenerzy uważają, że z punktu widzenia słuchaczy dużo bardziej atrakcyjne jest uzupełnianie własnych wypowiedzi poprzez ręczne adnotacje i rysunki wykonywane na flipcharcie niż nawet najbardziej profesjonalnie przygotowane slajdy wyświetlane na ekranie.
Zapewne coś w tym jest i to było głównym powodem powstania nowej techniki tworzenia pigułek wiedzy, jaką jest videoscribe.
Na czym polega technika videoscribe?
Technika videoscribe symuluje sytuację, w której kamera jest ustawiona na tablicę oraz rękę prezentującego. Całość sprawia wrażenie, że adnotacje są uzupełnieniem nagrania lektora.
Jak tworzy się pigułki wiedzy w technice videoscribe?
Pierwszym krokiem jest przygotowanie tekstu dla lektora, który po nagraniu będzie stanowił tło dla materiału. W kolejnym kroku należy nagrać narrację, można to zrobić samodzielnie lub wykorzystać lektora profesjonalnego. Kolejnym krokiem jest dodanie warstwy wizualnej, która będzie zsynchronizowana z omawianymi zagadnieniami.
Jak wygląda przykładowa pigułka wiedzy wykonana w videoscribe?
Ile powinna trwać jedna pigułka wiedzy?
Optymalna długość pigułki waha się między 2 a 10 minutami. Przeczytanie jednej strona A4 zajmuje lektorowi ok. dwóch i pół minuty.
W jakich zagadnieniach najlepiej sprawdzi się technika videoscribe?
Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przedstawieniu ogólnych informacji, które mają pobudzić wyobraźnię słuchacza i skłonić go do refleksji. Może być połączona z innymi formatami, np. symulacją (jako informacja zwrotna).
Ile kosztuje przygotowanie pigułek wiedzy w technice videoscribe?
Od 250 za 1 minutę nagrania, w cenie zawarte jest nagranie profesjonalnego lektora, skład oraz renderowanie. Jeśli narracja zostanie dostarczona przez Zamawiającego, to cena będzie niższa o 100 zł. Cena nie dotyczy opracowania scenariusza ok. 120 zł za stronę A4.
W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.
Z przyjemnością przedstawimy korzyści, które Państwa firma może czerpać z e-learningu.
Interesujące?
Sprawdź, jak wygląda platforma Spoti od strony uczestnika szkoleń