Politechnika Gdańska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Od roku 2012 realizuje rozwój Uczelni poprzez politechnikę cyfrową do Smart Politechnika. Jednym z elementów strategii jest maksymalnie innowacyjna – wdrażanie nowych mechanizmów i wykorzystanie nowych organizacji stymulujących opracowywanie rozwiązań innowacyjnych.

Na zlecenie Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przeprowadziliśmy dwudniowe warsztaty z zakresu przygotowania screencastów i szkoleń wideo za pomocą programu Camtasia Studio.

Przykładowe zagadnienia omawianie podczas szkolenia.

  • Jak nagrać wykład wideo na bazie prezentacji wykonanej w Power Poincie?
  • Jak przygotować nagranie podobne do wykładów Akademii Khana?
  • Jak krok po kroku wykorzystać metodę odwróconej klasy (flipping classroom)?
  • Jak udzielać informacji zwrotnej i sprawdzać pracę uczniów za pomocą screencastów?
  • Jak tworzyć interaktywne i multimedialne szkolenia e-learningowe, które można błyskawicznie opublikować na Moodle?
  • Jak przygotować instrukcje ekranowe z dowolnego przedmiotu?
  • Jak „wyciąć” z nagrania oddech lub niepotrzebna pauzę?

więcej informacji na temat szkolenia

Opinie po szkoleniu

Pan Krzysztof Kwaśniewski był świetnym trenerem. Był bardzo dobrze przygotowany do szkolenia dzięki czemu mógł na bieżąco dostosować omawiane tematy i tempo do potrzeb grupy. Pierwszego dnia nasza grupa była dosyć liczna, ok.20 osób, więc pan Krzysztof musiał dużo “biegać” po sali, ale cierpliwie pomagał wszystkim uczestnikom, którzy takiej indywidualnej pomocy potrzebowali. Drugiego dnia grupa liczyła ok.10 osób, więc i tempo było szybsze. Pan Krzysztof bez problemów dobierał omawianie takich elementów i możliwości Camtasii jakie naszym zdaniem będą przydatne w naszej pracy. Drugiego dnia mieliśmy kilka okazji (a nawet nakazów :) ) przećwiczenia i powtórzenia elementów, których nauczyliśmy się poprzedniego dnia czy na poprzedniej godzinie. Szkolenie było bardzo ciekawie i profesjonalnie przeprowadzone, nauczyłam się sporo i na pewno wykorzystam w mojej pracy pozyskaną wiedzę i umiejętności.

List referencyjny

politechnika-gdanska-referencje-283x400 Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Interesujące?

Porozmawiajmy o organizacji praktycznych warsztatów w Państwa instytucji!