pozycja strony w google

Ręczne monitorowanie pozycji w wyszukiwarce Google, zwłaszcza jeśli sprawdzamy jednocześnie wiele fraz może być bardzo czasochłonne. Warto w tym celu wykorzystać program.

W jakim celu warto sprawdzać pozycję strony w wynikach wyszukiwania?

Oczywiście można monitorować pozycję wprowadzając ręcznie kolejne frazy w wyszukiwarce, tylko czy nie warto wykorzystać swój czas bardziej efektywnie?

Głównym powodem jest śledzenie efektów zmian wprowadzonych na stronie oraz linków pozyskiwanych w celu podniesienia pozycji strony. Nie zawsze zmiany powodują podniesienie pozycji strony:-) Z tego powodu warto śledzić efekty i korygować ustawienia.

Monitorowanie konkurencji

Program umożliwia szybkie odszukanie nawet kilkuset stron (dla każdej frazy kluczowej) zawierających informację o konkurencji. Dla doświadczonego marketingowca może być to nieoceniona kopalnia wiedzy.

Jak bezpłatnie sprawdzać pozycję strony w Google?

Free Monitor for Google to bezpłatny program, który umożliwia łatwe i szybkie monitorowanie pozycji strony jednocześnie na bardzo wiele słów i fraz kluczowych.

Program można bezpłatnie pobrać z tego miejsca.

Uzupełnienie w dniu 05.07.2015

Bezpłatna analityka wyszukiwania w narzędziach dla webmasterów Google

Bardzo dobra wiadomość Google wprowadziło możliwość monitorowania pozycji w Narzędziach dla webmasterów. Rozwiązanie jest na razie w wersji beta, ale już wygląda obiecująco. Wielkim plusem rozwiązania jest możliwość porównywania wyników z danymi historycznymi.

monitorowanie-pozycji-1030x278 Jak bezpłatnie sprawdzać pozycję strony w Google?

 

krzysztof-kwasniewski Jak bezpłatnie sprawdzać pozycję strony w Google?

Krzysztof Kwasniewski

Pomagam przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać szkolenia i platformy e-learningowe, w prowadzeniu szkoleń i zwiększaniu motywacji pracowników. Chcesz poznać korzyści wynikające z wykorzystania e-learningu w organizacji? Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
krzysztof-kwasniewski Jak bezpłatnie sprawdzać pozycję strony w Google?
krzysztof-kwasniewski Jak bezpłatnie sprawdzać pozycję strony w Google?