grywalizacja w elearningu

E-learning to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie, poznaj najnowsze trendy, które staną się standardem w najbliższych latach.

#1 Grywalizacja

Grywalizacja (ang. gamifications) – „bez grywalizacji nie ma zaangażowania i motywacji”. Harvard Business Review uznał grywalizację za jeden z wiodących trendów marketingowych drugiej dekady XXI wieku. Według prognoz Reserch and Markets wartość produktów i usług związanych z grywalizacją osiągnie w 2020 roku 10 mld USD. Grywalizacja powoduje, że „niezbyt fascynujące” czynności (np. szkolenie dotyczące nowego produktu), mogą stać się angażującą przygodą, w której ucząc się, zdobywasz kolejne etapy, punkty i wirtualne nagrody.

więcej na temat grywalizacji

Harvard Business Review uznał grywalizację za jeden z wiodących trendów marketingowych. Click To Tweet

#2 Mobile learning

Nauka za pomocą urządzeń mobilnych (ang. mobile learning) – dostęp do wiedzy za pomocą tabletów i smartfonów to naturalna konsekwencja popularności urządzeń, które towarzyszą nam już prawie wszędzie. Nowoczesne szkolenia e-learningowe muszą być dostępne na każdym urządzeniu: laptopie, tablecie i smartfonie, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego.

platforma-smartfonach 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

#3 Video-Based Learning

mobile-learning 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

Szkolenia wideo (ang. Video-Based Learning) –  trudno uwierzyć, ale jeszcze 3 lata temu oglądanie filmów opublikowanych w internecie za pomocą smartfonu, podczas wyprawy do parku to było tylko marzenie. Materiały wideo są multimedialne i angażują uczestników. Nagrywanie i publikowanie filmów w Internecie nigdy nie było tak łatwe i dostępne jak obecnie.

Publikowanie filmów w Internecie nigdy nie było tak łatwe i dostępne jak obecnie. Click To Tweet

# 4 Storytelling

storytelling-1 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

Storytelling – opowiadanie historii, przedstawianie informacji na praktycznych przykładach, to sposób, który idealnie nadaje się do tworzenia scenariuszy szkoleń nie tylko internetowych. Dlaczego? Wszyscy kochamy ciekawe historie.

Przedstaw treści za pomocą ciekawej historii, a odbiorcy pokochają Twoje szkolenia. Click To Tweet

#5 Blended learning

Blended learning – to połączenie szkoleń online z tradycyjnymi. Moim zdaniem to najbardziej skuteczny obecnie sposób prowadzenia efektywnych procesów szkoleniowych.

W 2019 50% wszystkich zajęć na uczelniach będzie realizowanych za pomocą e-learningu. Click To Tweet

# 6 Social Media Learning

E-learning społecznościowy (ang. Social Media Learning) – portale tj. Facebook, YouTube, Google+, LinkedIn zmieniły sposób dostępu do informacji online. Ucząc się w Internecie, chcemy udostępniać, komentować, dyskutować, pracować w wirtualnym zespole. Samotne „zaliczanie” kolejnych szkoleń na platformie e-learningowej to przeszłość. Chcemy uczyć się wspólnie.

social-media-learning 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

 

cta 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

Zapraszam na 20 minutowe, bezpłatne spotkanie w wirtualnym pokoju, podczas którego omówimy możliwości współpracy.

krzysztof-kwasniewski 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać

Krzysztof Kwasniewski

Pomagam przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać szkolenia i platformy e-learningowe, w prowadzeniu szkoleń i zwiększaniu motywacji pracowników. Chcesz poznać korzyści wynikające z wykorzystania e-learningu w organizacji? Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
krzysztof-kwasniewski 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać
krzysztof-kwasniewski 6 najnowszych trendów w e-learningu, które warto poznać